Żółta folia paroizolacyjna SECCO 3m x 50mb - 0,2mm

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 239,00 zł
  (1 = 1,59 zł )

Cena regularna:

239.00
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Właściwości i zastosowanie żółtej folii budowlanej

Folia paroizolacyjna Baufol jest wykonana z polietylenu niskiej gęstości (LD-PE) o grubości 0,20 mm. Produkowana jest w kolorze żółtym.

Głównym zadaniem folii paroizolacyjnej jest nie dopuścić, aby wilgoć powstająca wewnątrz pomieszczeń przedostawała się do warstwy izolacji termicznej. Dlatego też folia paroizolacyjna jest stosowana przede wszystkim do wykonywania izolacji paroszczelnej w szkieletowych konstrukcjach ścian, dachów, stropów.

Ponadto można ją zastosować jako warstwę przeciwwilgociową pod podłogi, posadzki i wylewki. Idealna również jako warstwa izolacyjna pod panele podłogowe.

Główne zalety:

  • odporność na promieniowanie UV i starzenie się,
  • wodoszczelność,
  • elastyczność,
  • łatwość montażu,
  • wytrzymałość na rozrywanie,
  • zabezpieczenie przed nadmiernym zawilgoceniem przegród budowlanych.

Dane techniczne:

  • Masa powierzchniowa: 180g/m²
  • Wartość SD: 82
  • Wytrzymałość na rozciąganie w kierunku podłużnym: >350 N
  • Wytrzymałość na rozciąganie w kierunku poprzecznym: >500 N
  • Wodochłonność: <=1%
  • Klasyfikacja ogniowa: wyrób trudnozapalny
  • Grubość: 0.20mm
  • Rozmiar rolki: 3m x 50mb

Dlaczego montaż żółtej folii paroizolacyjnej jest taki ważny?

Montaż żółtej folii paroizolacyjnej do minimum ogranicza zjawisko dyfuzji pary wodnej, które powoduje wnikanie wilgoci do izolowanych przegród takich jak ściany, stropy i dachy z wnętrza budynku. Wilgoć wnikająca w materiał izolacyjny ogranicza skuteczność izolacji cieplnej przegrody, co z czasem może powodować wzrost nakładów na ogrzewanie, rozwój pleśni i grzybów. W skrajnych przypadkach, nasiąkanie przegród wilgocią, może powodować konieczność wymiany warstwy izolacji termicznej oraz drewnianych elementów konstrukcyjnych ściany czy dachu z uwagi na postępującą korozję biologiczną, którą może wywołać utrzymujący nadmierny poziom wilgoci.

Na czym polega zjawisko dyfuzji pary wodnej w budynkach?

Zjawisko dyfuzji pary wodnej polega na przenikaniu pary wodnej przez stałe przegrody budynku. Kierunek przenikania wilgoci jest zgodny z kierunkiem przepływu ciepła. Zazwyczaj wilgoć z ogrzewanego wnętrza przenika przez dach lub ściany na zewnątrz, co w przypadku izolowanych przegród szkieletowych powoduje nasiąkanie izolacji termicznej (np. wełny mineralnej) stosowanej do ocieplenia ścian lub dachu (poddasza użytkowego). Warto pamiętać, że zgodnie z zaleceniami względna wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, powinna wynosić pomiędzy 40 a 60 °C. To całkiem sporo, a w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia wilgotność powietrza jest zazwyczaj wyższa, co dodatkowo potęguje negatywne efekty wynikające z nasiąkania przegrody.

Jak montować żółtą folię paroizolacyjną?

Budowlana żółta folia izolacyjna powinna być układana pomiędzy warstwą izolacji termicznej przegrody i wewnętrzną warstwą wykończeniową (np. pod płytami kartonowo gipsowymi). Wystarczy ułożyć jedną warstwę żółtej folii paroizolacyjnej. W trakcie układania należy zadbać o to, aby arkusze układane obok siebie zachodziły na siebie. Do połączenia sąsiadujących arkuszy żółtej paroizolacyjnej folii budowlanej można zastosować samoprzylepne hydroizolacyjne taśmy uszczelniające. W narożnikach świetnie sprawdzają się prefabrykowane narożniki uszczelniające wykonane z solidnej izolacji, tak aby można było uniknąć łączenia arkuszy izolacji w miejscach trudnodostępnych.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl